Zatím jste si nevybrali žádné zboží.

Registrace

Zjednodušte si další objednávání, už nikdy nebudete muset vyplňovat kontaktní údaje.
Pouze registrovaný zákazník může získat také trvalou slevu na další nákupy. Registrací do e-shopu souhlasíte s odběrem newsletteru max. 2x měsíčně.
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Lišta je uzamčena

Odemknout

Párování piva s doutníky

Při vychutnávání doutníku padne výběr nápoje většinou na whiskey nebo bourbon. Věděli jste ale, že si doutník užijete stejně dobře i s pivem? Stačí si jen zvolit tu správnou kombinaci.

Že je toto spojení přinejmenším zvláštní? V historii bylo na pivo pohlíženo jake na nápoj dělníků a chudých lidí. Bylo levné, jednotvárné a nikoho by ani nenapadlo ho popíjet při kouření doutníků, které byly naopak symbolem vkusu a bohatsví. Časy se ale mění a díky růstu poctivého pivovarnictví po celém světě se i pivo stává nápojem lidí s vytříbenými chutěmi a vkusem.

Barva a chuť doutníků

Barva doutníku se určuje podle odstínu vnějšího listu, kterému se říká krycí. Nejčastěji se  dělí do sedmi pojmenovaných barev od nejsvětlejší po nejtmavší, přičemž se od nich základně odvíjí chuť doutníku. Obecně se dá říci, že čím tmavší barva, tím silnější a výraznější chuť. Světlé doutníky bývají lehčí a ty tmavé opravdu výrazné.

 • Claro Claro – nazelenalý list
 • Claro – list světlý, krémový
 • Colorado Claro – list středně až tmavě hnědé barvy
 • Colorado – načervenale hnědý až hnědý list
 • Colorado Maduro – list tmavě hnědé barvy
 • Maduro – list velmi tmavě hnědé až černé barvy
 • Oscuro – nejtmavější černý list

Jak na to?

Nejzásadnější pravidlo při výběru páru pivo/doutník je to, aby se chutě doutníku a piva navzájem nepřebíjely. Snažíme se volit pivo a doutník, jejichž chutě se navzájem doplní, podpoří a vznikne tak unikátní spojení. Dále je důležité nechat každému požitku čas. To znamená, že po potáhnutí z našeho oblíbeného doutníku se nemůžeme v dalším okamžiku napít připraveného dobrého piva. Vychutnávejte s menším odstupem a nebudete zklamáni.

Tipy k párování

Musíme mít na paměti, že každý máme odlišené chutě a proto neexistují žádná univerzální spojení. Vždy záleží na daném člověku, co mu vyhovuje a jak na něho spojení zapůsobí. Níže jsou vypsány čtyři příklady, ale fantazii se samozřejmě meze nekladou.

 • Meantime London Porter se jako plné a výrazné tmavé pivo hodí k doutníku Demonio Robusto Black s vyváženou chutí s náznakem lékořice a exotického koření s podtóny oříšků.
 • Fullers Golden Pride je ovocné, jemně sladové a hořké pivo, které dobře podpoří doutník Bolivar No.3 se sladkou chutí sušeného ovoce.
 • Maisel's  Weisse Original je lehké, ovocné a trochu kořeněné pivo. Proto ho musíme párovat s lehčím doutníkem jako je Perdomo Fresco Robusto Natural, který patří k těm jemnějším, ale přesto zajímavým.
 • Sierra Nevada Torpedo se svým opravdu výrazně hořkým a chmelovým profilem se hodí k plnému doutníku H. Upmann Coronas Major Tuba se silnou tabákovou chutí.

 

 

 

 

 

Slovník pivních pojmů vám osvětlí všechny neznámé pojmy z celého pivního světa.

Zákaznická podpora

728 315 963
Volejte kdykoliv během
Po – Pá v čase 10:00 – 18:00

Rádi Vám pomůžeme s výběrem
piva prostřednictvím e-mailu
přes náš kontaktní formulář.

Nebuďte pod obraz!

Jednou za měsíc vám budeme posílat zajímavosti a novinky z pivního světa. Stačí jen zadat váš e-mail. 

 • Naši
  partneři

 • IN TIME
 • British Chamber Of Commerce

Osobám mladším 18 let alkohol neprodáváme!

„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“