Zatím jste si nevybrali žádné zboží.

Registrace

Zjednodušte si další objednávání, už nikdy nebudete muset vyplňovat kontaktní údaje.
Pouze registrovaný zákazník může získat také trvalou slevu na další nákupy. Registrací do e-shopu souhlasíte s odběrem newsletteru max. 2x měsíčně.




Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Lišta je uzamčena

Odemknout

Německá piva

Německo je proslulé zákonem „Reinheitsgebot“, který povoloval jen určité ingredience a měl velký vliv na tamější pivovarnictví.

Weihenstephaner Vitus

Lahev 0,5 l

49

Weihenstephaner Korbinian

Lahev 0,5 l

54

Franziskaner Hefe Weizen

Lahev 0,5 l

52

Paulaner Hefe Weissbier

Lahev 0,5 l

49

Maisel's Weisse AlkoholFrei

Lahev 0,5 l

39

Německá piva

I když byl v Německu povolena jako přísada pouze ječmen, Weizeny se vařily i tak. Byla  to totiž vždy svrchně kvašená piva a na ta se zákon nevztahoval. Pšeničný slad se na výrobě podílí zhruba z poloviny. Vaří se hlavně v Bavorsku a jejich charakteristikami jsou slámová barva, nízká hořkost, ovocné chutě a vysoký říz. Nejčastější je nefiltrovaná varianta hefeweizen (s obsahem původních kvasnic), setkat se ale můžeme také s čirou variantou kristallweizen. Pokud je do nich přidán podíl praženého sladu, mají pak nahnědlou barvu a přívlastek Dunkel. Podávají se v tradiční vysoké sklenici s rozšířeným ústím.

Největší tradici zde ale mají různé druhy spodně kvašených piv. Z těch světlých jsou to třeba Märzeny, které svůj název dostali podle toho, že se vařily v březnu a pak přes léto pomalu dozrávaly. Mají většinou nad 13 % extraktu původní mladiny a podávají se na slavném Oktoberfestu. Dalším příkladem je Bock - velmi silný ležák s jantarovou barvou a nasládlou chutí, s extraktem kolem 16 procent. Rovněž se zde také uchytily ležáky plzeňského typu.

Specialitou oblasti kolem Bamberga jsou piva nakuřovaná. Může se jednat o Märzeny, Bocky i Weizeny, do kterých se přidává část sladu, jenž byl předtím vyuzen nad bukovým dřevem a pivu dodává jak tmavší barvu, tak hlavně uzené a kouřové chutě s vůněmi. Takové pivo má potom přívlastek rauch. 

Z tmavších piv se tu vaří hlavně Dunkles – tmavé ležáky, které jsou u Mnichova sladové a sladké a dále spíše sušší a chmelově hořčejší. Zajímavostí je svrchně kvašený Altbier (alt - starý) narážející svým názvem na staré časy, kdy se používalo pouze svrchní kvašení. Pomerně velké oblibě s v Německu těší Doppelbocky – silnější, tmavší a sladší verze Bocků, které mohou mít obsah až přes 11 % alkoholu.

Slovník pivních pojmů vám osvětlí všechny neznámé pojmy z celého pivního světa.

Zákaznická podpora

728 315 963
Volejte kdykoliv během
Po – Pá v čase 10:00 – 18:00

Rádi Vám pomůžeme s výběrem
piva prostřednictvím e-mailu
přes náš kontaktní formulář.

Nebuďte pod obraz!

Jednou za měsíc vám budeme posílat zajímavosti a novinky z pivního světa. Stačí jen zadat váš e-mail. 

  • Naši
    partneři

  • IN TIME
  • British Chamber Of Commerce

Osobám mladším 18 let alkohol neprodáváme!

„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“