Zatím jste si nevybrali žádné zboží.

Registrace

Zjednodušte si další objednávání, už nikdy nebudete muset vyplňovat kontaktní údaje.
Pouze registrovaný zákazník může získat také trvalou slevu na další nákupy. Registrací do e-shopu souhlasíte s odběrem newsletteru max. 2x měsíčně.
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Lišta je uzamčena

Odemknout

Pivovar G. Schneider & Sohn

Nejstarší rodinný pivovar v Německu, kde se už přes 400 let vaří pšeničné pivo. Starost o jeho řízení se v rodině dědí již několik generací.

Pivovar G. Schneider & Sohn

Zakladatelem tohoto pivovaru je Georg Schneider I., který je rovněž autorem receptu na pšeničné pivo TAP 7, podle kterého se Unser Original vaří dodnes. Před dvě stě lety se ale pivo z pšeničného sladu mohlo vařit pouze v pivovarech bavorské královské rodiny. Jelikož se ale moc dobře neprodávalo, rozhodl se Ludvík II. s jeho výrobou přestat. Exkluzivní právo pro toto vaření získal roku 1872 právě Schneider I. a ještě v témže roce otevřel se svým synem  byznys v nejstarším pivovaru vyrábějícím pšeničné pivo v Mnichově. V roce 1927 rozšířil již jeho nástupce výrobu do Kelheimu a Straubingu, nicméně po bombardování Mnichova roku 1944 se všechna výroba přesunula do Kelhaimu, kde spočívá dodnes.

I v současnosti se v Kelheimu stále vaří výlučně pšeničná piva, která Georg Schneider I. roku 1872 de facto zachránil před vymizením. V nabídce najdeme kromě originálního kvasnicového piva také verzi tmavou, filtrovanou, nealkoholickou a nízkokalorickou. Specialitou je silný tmavý doppelbock Aventinus,  jehož recept v roce 1907 vymyslela Mathilde Schneider a pivo pojmenovala podle středověkého německého historika. Třešničkou na dortu je pak velmi silný Aventinus Weizen-Eisbock, u kterého se obsah alkoholu a senzorické vlastnosti zvyšují speciálním procesem zahrnujícím hluboké zamražení.

G. Schneider & Sohn je i po 140 letech rodinná firma, která se předává z otce na syna již šestou generaci. Za dobu své existence dokázala, že její piva patří na špičku světové produkce weizenů a každoročně to dokazuje množstvím ocenění, která její piva získavají na domácích i světových soutěžích.


Slovník pivních pojmů vám osvětlí všechny neznámé pojmy z celého pivního světa.

Zákaznická podpora

728 315 963
Volejte kdykoliv během
Po – Pá v čase 10:00 – 18:00

Rádi Vám pomůžeme s výběrem
piva prostřednictvím e-mailu
přes náš kontaktní formulář.

Nebuďte pod obraz!

Jednou za měsíc vám budeme posílat zajímavosti a novinky z pivního světa. Stačí jen zadat váš e-mail. 

  • Naši
    partneři

  • IN TIME
  • British Chamber Of Commerce

Osobám mladším 18 let alkohol neprodáváme!

„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“